A A A

Jaworzyna Krynicka - najwyższy szczyt w paśmie Jaworzyny Krynickiej należącym do Beskidu Sądeckiego. Jaworzyna Krynicka oraz pobliskie miasteczko zdrojowe Krynica Zdrój to niezwykle atrakcyjne miejsce dla turystów uprawiających zimowe sporty. Świeże powietrze, niezwykłe widoki, nowoczesna stacja narciarska oraz najdłuższa oświetlona nartostrada w Polsce przyciągają rzesze turystów nie tylko z Polski ale także i z zagranicy. Miejsce oddalone jest od centrum Krynicy o niecałe 5 km i wznosi się na wysokość 1114 m nad poziom morza. Około 100 m poniżej szczytu znajduje się schronisko turystyczne. Dotarcie na szczyt ułatwia liniowa kolej gondolowa. Przy dolnej stacji kolei znajduje się parking na 1000 samochodów.

Kolej Gondolowa -  jest najdłuższą i najnowocześniejszą w Polsce. Długość trasy wynosi 2211 m. Dolna stacja znajduje się w dolinie Czarnego Potoku na wysokości ok. 650 m n.p.m. Szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m) osiąga się po około 6 minutach jazdy kolejką. Dzięki Kolei Gondolowej Krynica stała się nowoczesnym ośrodkiem narciarskim oferując liczne trasy dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy.

Kolej liniwo-terenowa na Górę Parkową - wybudowana w roku 1937, a zmodernizowana w latach 97-98. Dolna stacja kolejki znajduje się w bliskim sąsiedztwie deptaku. na wysokości 584m, a górna - Góra Parkowa na wysokości 732m.j. Długość trasy kolejki wynosi 642 m, a różnica wysokości pomiędzy stacjami początkową i końcą to 148m. Na szczycie Góry Parkowej znajdują się rajskie ślizgawki oraz restauracja.

Krynicki Park Linowy - to doskonałe miejsce z przeznaczeniem na aktywny wypoczynek nad ziemią. W skład atrakcji wchodzi m.in.: 5 tras zręcznościowych (w tym ponad 80 przeszkód), trasy zjazdowe, ścianka wspinaczkowa czy. Dla najbardziej spragnionych adrenaliny czeka skok wahadłowy z wysokości 17 metrów.

Tor Saneczkowy - jest idealnym miejscem do nabrania prędkości. Przy długości toru 1000 metrów i różnicy poziomów około 55 metrów pomiędzy metą a startem, zjeżdżający mogą osiągnąć prędkość nawet 40 km/h. Obiekt jest wielosezonowy a wózeczki umożliwiają zjazdy solo lub z osobą towarzyszącą.

Hala lodowa - posiada pełnowymiarowe lodowisko o wymiarach 30x60 metrów z trybunami mogącymi pomieścić 2635 osób na miejscach siedzących i dodatkowo około 300 osób stojących. Ponadto w hali jest czynna wypożyczalnia łyżew figurowych i hokejowych dla klientów i miłośników ślizgawek. Cena za 45 min zabawy na lodowisku to 10zł - bilet normalny i 6 zł - bilet ulgowy.

(rozrywka, atrakcje, restauracje, turystyka, niezbędne informacje)